Montaż rynien - Rynnkompleks - rynny gzymsowe ciągłe

Przejdź do treści
Montaż rynien ciągłych

Montaż rynien ciągłych zaczynamy od pomiarów długości rynien poziomych oraz wyznaczenia miejsca na lej spustowy. Następnie profilujemy rynnę , montujemy zakończenia używając do tego deklownicy , wycinamy leje spustowe , uszczelniamy zakończenia klejem do rynien oraz montujemy wewnątrz rynny co 45 cm uchwyty doczołowe. W taki sposób mamy już przygotowaną rynnę do montażu.

Jedna osoba jest w stanie zamontować odcinek do długości 15 mb wymaga to jednak pewnej wprawy dlatego najlepiej gdy dwie osoby wynoszą rynnę do okapu dachu. Następnie wkładamy do środka rynny poziomicę i wyznaczmy odpowiednie spadki. Rynny są w jednym odcinku na całej długości dachu dzięki czemu spadki mogą być naprawdę minimalnę co pozytywnie wpływa na wygląd i estetykę końcową. Uchwyty przykręcamy za pomocą wkrętów 4,8x35mm.
Kolejnym etapem jest montaż rynien pionowych. W pierwszej kolejności wkręcamy uchwyty rury w odstępach maksymalnie co 2 metry, następnie łączymy kolana z rurą na odpowiednią długość okapu oraz rurą pionową. Wszystkie elementy skręcamy wkrętami i montujemy do uchwytów. Montaż rynien ekipie dwuosobowej zajmuję od kilku do kilkunastu godzin w zależności od wielkości budynku.
Wróć do spisu treści